Klimatyzacja w domu

Klimatyzacja w domu

Upalne dni do dla wielu osób duży problem, ponieważ za wszelką cenę szukają sposobów, by się schłodzić. Zimna kąpiel, ręczniki, zimne napoje czy wiatraki nie zawsze są skuteczne, mogą prowadzić do różnych chorób. Dobrym pomysłem wydaje się być po prostu klimatyzacja pomieszczenia, która po prostu zmniejsza temperaturę, utrzymuje prawidłową wilgotność powietrza, a także czyści powietrze z niepotrzebnych zarazków. Korzystanie z tej metody zdecydowanie poprawia komfort i jakość życia w letnie dni.

Przeznaczeniem każdej klimatyzacji jest więc w zasadzie to samo, jednak każda klimatyzacja jest inna, posiada inne funkcje, jak i sposób odprowadzania gorącego powietrza. Stąd też można je podzielić na 2 rodzaje. Pierwszym z nich jest tak zwany klimatyzator monoblokowy. Tutaj wyróżnia się model stacjonarny, a także przenośny. W przypadku tego pierwszego chłodzi on cały budynek, gorące powietrze zbiera się w urządzeniu, paruje, skrapla się, a na zewnątrz kapie woda. Niestety minusem tego rozwiązania jest dosyć spory hałas poprzez skraplacz i parownik zamontowany razem. Podobnie jest w przypadku klimatyzatora przenośnego, dzięki któremu można ochłodzić dane pomieszczenie. Jednak to rozwiązanie także powoduje hałas, zaś w innych pomieszczeniach już nie ma mowy o komforcie podczas przebywania. Należy urządzenie wyłączyć i zmienić pomieszczenie.

Istnieją również klimatyzatory typu split oraz multi split. Są to zazwyczaj urządzenia, które instaluje się w ścianach, sufitach, czy też kanałach. Różnią się one od monoblokowych tym, że są o wiele mniejsze, nie generują hałasu, a więc dają większy komfort podczas pracy czy zwykłego spędzania czasu wolnego wewnątrz budynku.

Rozwiązanie split i multi-split również różnią się od siebie. W przypadku tego pierwszego, które jest najczęściej wybieranym w domach mamy do czynienia z jednym parownikiem i jednym skraplaczem, a więc w fachowej terminologii jedną jednostką wewnętrzną, która ochładza pomieszczenie, a także jedną jednostką zewnętrzną, która skrapla gorące powietrze i jest to w formie agregatu znajdującego się na zewnątrz. Działa to na zasadzie chłodzenia całego domu. Klimatyzatory split mogą równie dobrze działać przez cały rok, nie tylko chłodzić, ale także ogrzewać pomieszczenia lub filtrować powietrze. Są one w stanie same ogrzewać budynek i pracować nawet w przypadku wysokiej temperatury ujemnej na zewnątrz.

Rozwiązania multi-split są nieco inne, ponieważ w tym przypadku do jednej jednostki zewnętrznej podłączyć można kilka jednostek wewnętrznych. Daje to teoretycznie lepszy skutek, ponieważ każdy parownik odpowiada każdemu pomieszczeniu, zaś każdym z nich można sterować z osobna i ustawiać taką temperaturę, jaka nam akurat odpowiada lub też w jednym pokoju można go wyłączyć. W tym przypadku można wybrać ofertę zależną od ilości pomieszczeń w domu. Możliwości w tym przypadku jest naprawdę dużo. Dostosowanie klimatyzacji Kraków zależy od samego klienta, który może wybrać jednostkę ścienną, przypodłogową lub każdą inną na inne pomieszczenie.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *