Blachodachówka, jaką wybrać?

Blachodachówka, jaką wybrać?

Blachodachówka jaką wybrać – z pewnością o wyborze nie powinna decydować tylko cena. Blacha na dachu może służyć za efektywną osłonę przed wszelkimi czynnikami atmosferycznymi. Ściany i sam budynek może chronić przed zawilgoceniem, powstawaniem zacieków oraz pleśni.

Od czego zacząć?

Przede wszystkim, przed wyborem odpowiedniego produktu i zadając sobie pytanie blachodachówka jaką wybrać należy wiedzieć o kilku rzeczach. Ważnym elementem decydującym o zakupie powinna być grubość blachy. Im grubsze pokrycie, tym lepiej. Taki materiał może być cięższy i trudniejszy do położenia, co również wiąże się z dodatkowymi kosztami za robociznę, jednak to rozwiązanie będzie solidniejsze, trwalsze i sztywniejsze. Kolejnym ważnym czynnikiem wpływającym na zakup powinna być powłoka. Najmniej trwałe są powłoki poliestrowe. Zdecydowanie godne polecenia są powłoki HPS i PVDF. Te należą do najbardziej solidnych. Niestety, także do najdroższych. Dobrą powłoką będzie także ta z posypką koralową. Dodatkowo, ważny jest typ zabezpieczeń antykorozyjnych. W przypadku blachy stalowej jest to niezwykle istotne/ Liczy się przede wszystkim trwałość. Samo pokrycie dachu ma wytrzymać więcej niż kilka sezonów. Chronić przed korozją może zarówno alucynk lub też sam cynk.

Koszt blachodachówki

Zastanawiając się blachodachówka jaką wybrać, z pewnością wielu z was będzie kierować się portfelem. E zależności od jakości materiału, jego trwałości, ceny mogą wynosić od 40 do 150 zł za metr kwadratowy. Nie jest to jednak jedyny wydatek, który przyjdzie zapłacić w momencie położenia blachy na dachu. Istotna jest także sama robocizna. Tutaj powinno wystarczyć około 30/60 zł za metr kwadratowy.

Jaka blachodachówka na poszczególne dachy?

W przypadku dachu dwuspadowego najlepiej zastosować blachę płaską tytanowo-cynkowa. Do jej zalet na pewno należy łatwość w formowaniu. Jest to przydatne, zwłaszcza w przypadku dachów z krótkim okapem. Takie rozwiązanie pozwala na dostosowanie blachy z pełną dowolnością – podczas odkształcania nie będą powstawać żadne mikropęknięcia ani uszkodzenia.

Innego materiału wymaga z kolei dach kopertowy. Jego budowa jest dość skomplikowana. Aby ułatwić sobie cały proces, warto użyć modułów i paneli. W ten sposób trudność prac zostanie ograniczona. W przypadku garażu na dach najlepiej będzie nadawać się trapezowa blacha ocynkowana. Cechuje się sporą grubością i, przede wszystkim, trwałością. Jest dużo sztywniejsza niż pozostałe rozwiązania, dzięki czemu nie straszna jej żadna pogoda ani czynniki atmosferyczne.

Blacha dachówkowa

Blacha dachówkowa jest elegancka jest coraz częściej wybierana przez klientów. To rozwiązanie które będzie najbardziej estetyczne. Blacha trapezowa jest jednocześnie nowoczesna. Najczęściej jest ocynkowana, a warstwy ochronne zapewniają odporność na korozję i wilgoć. Blacha dachówkowa najczęściej wykorzystywana jest do stromych dachów. Najczęściej możemy ją spotkać na dachach jednorodzinnych lub też dla szeregowcach. Największym atutem blachy płaskiej jest jej lekkość. Lekki materiał z kolei jest najlepszym rozwiązaniem do dachów krzywoliniowych charakteryzujących się dużym spadkiem. Coraz częściej można spotkać takie rozwiązanie w nowoczesnej formie, które nie tylko jest praktyczne, ale także estetyczne.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *