Najciekawsze style ogrodowe – który z nich warto wybrać?

Najciekawsze style ogrodowe – który z nich warto wybrać?

  • Zakładanie ogrodów Poznań – to profesjonalna usługa, dzięki której można zaprojektować ogród w wybranym przez siebie stylu. Wybór konkretnej aranżacji umożliwia dostosowanie przestrzeni zielonej zarówno do uwarunkowań terenowych, jak i indywidualnych preferencji właściciela. Natomiast wielka różnorodność stylów ogrodowych sprawia, że każdy może wśród nich znaleźć coś dla siebie.

Dlaczego dobrze jest urządzić ogród w konkretnym stylu?

  • Choć sztuka ogrodowa cechuje się dużą swobodą i różnorodnością, jest w niej również miejsce na pewną stałość i uporządkowanie. Polega ona nie tylko na istnieniu określonych zasad pielęgnacji roślin czy gleby, ale również sprecyzowanych kompozycji roślinnych i dekoracyjnych. Zastosowanie wybranego przez siebie stylu ogrodowego pozwala nadać przestrzeni zielonej oryginalny rys i tchnąć w nią duszę. Choć również styl swobodny ma swoich zwolenników, to charakteryzuje się on pewną nieregularnością, a nawet przypadkowością. Z tego względu wiele osób wybiera bardziej formalne style, takie jak japoński, francuski czy angielski, decydując się na profesjonalne zakładanie ogrodów. Poznań jest miastem, w którym podczas urządzania przydomowego ogrodu bez trudu można znaleźć fachową pomoc na najwyższym poziomie.

Ogród nowoczesny i wiejski – jakie są ich najważniejsze cechy?

  • Decydując się na konkretny styl, można w łatwy sposób uzyskać wrażenie harmonii i uporządkowania. Taki ogród bez trudu tworzy klimat, który współgra z osobowością jego właściciela. Nowoczesny styl ogrodowy charakteryzuje się jasną, przejrzystą, wręcz geometryczną kompozycją. Dominuje w nim porządek, nie ma tam żadnej przypadkowości. W tego typu ogrodzie dominują nowoczesne rzeźby i mała architektura, a obok roślin znajdują się tam dekoracje i akcesoria ze szkła, metalu, kamienia i tworzyw sztucznych. Rośnie w nim też zazwyczaj sporo drzew i krzewów iglastych, a rośline są strzyżone w oryginalne kształty. Z kolei styl wiejski cechuje swoboda, swojskość i mnogość kolorowych kwietników i rabat. Mała architektura i dekoracje najczęściej są wykonane z drewna, a w ogrodzie często można znaleźć warzywniak i sad owocowy.

Styl japoński, angielski i francuski – czym się między sobą różnią?

  • Innym często wybieranym rozwiązaniem jest ogród japoński. Korzystając z usługi zakładanie ogrodów Poznań, można z powodzeniem przenieść ten styl na miejski grunt. Jego najważniejsze cechy to bogactwo detali i symboli, dbałość o szczegóły oraz bogactwo skomplikowanych kompozycji roślinnych. Często można znaleźć tam wodę, ciekawą rzeźbę terenu, a także kamienie i skały. Dominuje w takim ogrodzie zieleń. Z kolei ogród angielski to przede wszystkim zwrot ku naturalnemu krajobrazowi, angielskie róże i rośliny pnące oplatające ściany, mnogość kolorowych kwiatów, a także obecność sporego trawnika oraz ceglanych murków i ścieżek. Natomiast styl francuski trafi do osób, które cenią porządek i prezycyjny układ, regularnie strzyżone rabaty, żwirowe ścieżki, a także obecność parterów ogrodowych, które budują rośliny tworzące misterne kształty. Niewątpliwie każdy styl ogrodowy ma swój urok i piękno, a jego wybór jest indywidualną kwestią właściciela przestrzeni zielonej.

Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *